Соціально-побутові умови населення Рівненської області та їх вплив на стан здоров'я респондентів (Social and living conditions of the Rivne region and their impact on the health of respondents)

Гущук, І. В. (I. Gushcuk) and Кулакова, О. В.(O. Kulakova) (2008) Соціально-побутові умови населення Рівненської області та їх вплив на стан здоров'я респондентів (Social and living conditions of the Rivne region and their impact on the health of respondents). Рівненська обласна санітарно-епідеміологічна станція, м. Рівне.

[thumbnail of 12.pdf] PDF - Published Version
Download (2MB)

Анотація

Збереження здоров’я та життя людини є і повинно залишатись головною мстою національної безпеки будь-якої країни, через це система спостереження, аналізу, оцінки і прогнозу стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини, а також виявлення причинно- наиіідкових зв'язків між станом здоров'я населення та впливом на нього фикторін середовища життєдіяльності людини відноситься до пріоритетних базових складових національної безпеки України та потребує якнайшвидшого впровадження на державному(націонапьному), регіональному та місцевому рівні. В зв’язку з чим, Державною санітарно- епідеміологічною службою України розпочато напрацювання та впровадження заходів передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 182 від 22.02.2006р. “ Про затвердження Порядку проведення державного соціально-гігієнічного моніторингу”.
І !а даний час у вітчизняній та зарубіжній літературі накопичилася чисельна інформація щодо впливу несприятливих факторів оточуючого середовища на здоров'я людини. З них найбільш глибоко вивчено вплив забруднення атмосферного повітря, виявлено несприятливий вплив на здоров'я населення хімічного забруднення питної води, харчових продуктів.
В спеціальній літературі широко висвітлюються питання щодо впливу на здоров'я людини різних чинників фізичної природи, таких як радіація, шум, вібрація, електромагнітні поля тощо. Але всі ці наслідки встановлені переважно на мешканцях крупних промислових центрів.
І екологічний стан та здоров’я населення сільської місцевості вивчаються мало і це вивчення в основному зв’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи. І якщо рівень забруднення довкілля радіоактивними чинниками потерпілих територій вивчений добре, то хімічне та мікробіологічне забруднення довкілля, а також соціально-гігієнічні аспекти в сільській місцевості країни вивчені недостатньо, незважаючи нате, що мешканці села складають 38% в складі населення України.
Вказане свідчить про недостатню увагу проблемі гігієни села. На сьогоднішній день недостатньо приділяється уваги і вивченню здоров'я та соціально-побутових умов сільського населення та заходам щодо його поліпшення.
Все це, а також відсутність науково-обгрунтованої системи проведення моніторингу здоров'я сільського населення України і обумовили актуальність і значимість запланованих досліджень, які проводились спеціалістами районних та обласної СЕС у вигляді опитування за спеціальною програмою вивчення життя, здоров’я та медичної допомоги населенню України, яке пос траждало від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
(The social-hygienic collection is prepared for the implementation of measures for the implementation of the system of state social and hygienic monitoring and is one of a series of publications on the study of patterns of formation of health status of rural population under the influence of environmental factors (for example, Rivne region). The collection was prepared by experts of Rivne region sanitary station on the materials of social-hygienic research (questioning) carried out by specialists of territorial sanitary-epidemiological stations.)

Тип файлу: Інше
Ключові слова: Здоров`я, спосіб життя, фактори середовища життєдіяльності людини
Теми: За напрямами > Суспільні науки > Соціологія
Підрозділи: Інститут соціальних досліджень
Розмістив/ла: Ігор Гущук
Дата розміщення: 11 Січ 2018 20:18
Остання зміна: 11 Січ 2018 20:18
URI: https://eprints.oa.edu.ua/id/eprint/6653

Actions (login required)

Переглянути елемент Переглянути елемент